Temat: Stukanie klimatyzacji (jednostka zewnętrzna) Samsung Wind Free Avant

Witam

Mam pytanie do znawców tematu klimatyzacji.
Niedawno miałem montaż klimatyzacji Samsung Wind-Free Avant 3.5kW, wszystko działa OK, jednak niepokoi mnie trochę dźwięk wydawany przez sprężarkę na balkonie - monter zapewniał mnie, że to tak powinno diałać.
Nagrałem filmik żeby zademonstrować jak to działa - takie charakterystyczne stukanie słychać tylko gdy klimatyzacja jest ustawiona na temperaturę rzędu 23 stopnie, przy niższych temperaturach, gdy wiatrak kręci się mocniej - cykanie ustaje.

Tutaj filmik gdy słychać stukanie (temperatura ustawiona na 23 stopnie)
https://www.youtube.com/watch?v=A6h4W6CVS_8

Tutaj filmik gdy nie ma stukania (temperatura ustawiona na 18 stopni)
https://www.youtube.com/watch?v=FbCBkuy6o4M

Proszę mi napisać czy to jest normalne zachowanie jednostki zewnętrznej?

2

Odp: Stukanie klimatyzacji (jednostka zewnętrzna) Samsung Wind Free Avant

Czyli pomoc zdalna, tak jak teraz w POZ. Proponowałbym porozumieć się z działem serwisu Samsunga, jest opcja (choć nasze czasy mogą to zweryfikować), ze regionalny nawet przyjedzie na diagnozę i wpłynie przy błędzie instalatora na poprawkę, lub wyda decyzję wymiany urządzenia. Instalator nie stosując się do zaleceń firmy może stracić autoryzację.

forum.klimatyzacja.pl

3

Czyli jednostka zewnetrzna nie powinna tak pracować? Proszę o opinię kogoś kto ma z tym doświadczenie.

Ostatnio edytowany przez piotruszzz (2020-03-28 15:09:12)

4

Obawiam się że nowe jednostki Samsunga tak pracują.
Też już uruchamiałem nową jednostke i pracowała podobnie.
Odległość od ściany nie ma tu na tą chwile (czyli krótkie uruchomienie przy niższej temperaturze) znaczenia - jednak urządzenie powinno stać troche dalej od ściany!

5

Dzięki za opinię. Mam nadzieję, że kiedy temperatura na zewnątrz wzrośnie, to te dźwięki nie będą uciążliwe dla moich sąsiadów.

6

miezala5 napisał/a:

Obawiam się że nowe jednostki Samsunga tak pracują.

Słabo o wygląda

7

Twin Rotary , 8 Pole BLDC, może sobie pozwolić na pracę na niskim zakresie. Przy( wind free) aby precyzyjnie utrzymać parametry na wymienniku inaczej się nie da. Dla wielu urządzeń z kapilarą i pojedynczym rotorem taki parametr precyzji jest nieosiągalny. Przy tak mocno ograniczonym przepływie/powiewie  pewnie by się wyłączały albo zamarzały .

Ostatnio edytowany przez Amfan (2020-03-31 20:12:55)

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

8

Amfan napisał/a:

Twin Rotary , 8 Pole BLDC, może sobie pozwolić na pracę na niskim zakresie. Przy( wind free) aby precyzyjnie utrzymać parametry na wymienniku inaczej się nie da. Dla wielu urządzeń z kapilarą i pojedynczym rotorem taki parametr precyzji jest nieosiągalny. Przy tak mocno ograniczonym przepływie/powiewie  pewnie by się wyłączały albo zamarzały .

Może tak być jak mówisz!
Na początku myślałem że rurka jest gdzieś zagieta a to może być min. przepływ!

9

Samsung = twin rotary
Lg = dual inverter
Panasonic= R2
Co do innych marek na poziomie typu : Toshiba, Mitsu, Fujitsu
To nie wiem. Ale mają na 100%
Natomiast, czy Chińczyki mają w splitach to nie wiem.A chciałbym się dowiedzieć . Różnica w cenie z czegoś wynika.
Gree=?
Aux=?
Haier=?
Furizu ,Funatsu , Fikumiku nie podejrzewam.

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

10

Czyli reasumując, ten typ klimatyzacji tak głośno działa i stuka?

11

sinclair spectrum i focus plus ma 4 way valve assy i capilarry sub assy (dtr str. 109 i 78)