Temat: Biokominek

Może troche nietypowe pytanie ale nie wiedziałem w jakim dziale konkretnie je zadac. Mianowicie robimy teraz remont i zastanawiamy sie nad wstawieniem sobie do salonu biokominka. Mieszkamy w domu, w którym nie ma kominka i w sumie nawet nie wiem czy chciałbym sobie wstawiać konkretnie tradycyjny kominek. Już miałem w domu rodziców i rozpalalo się jedynie od święta bo syf i te sprawy. Biokominek planuję powiesić na wysokości tak abym mógł sobie z żoną poparzec na ogień, a aby dzieciaki nie miały do niego dostępu.
Interesuje mnie tutaj kwestia wentylacji. Czy taki biokominek sprawdzi się w domu, w którym nie ma wentylacji grawitacyjnej, ale jest wentylacja mechaniczna?
No i czy ktos ma taki kominek? Jak Wam się sprawdza?

2

Odp: Biokominek

W sytuacji jeśli nie chcesz się bawić z czyszczeniem tradycyjnego kominka, a zależy Ci jedynie na kwestiach dekoracyjnych, biokominek jest idealnym rozwiązaniem. Pewną opcja jest jeszcze kominek elektryczny, osobiście jednak wolę efekt jaki daje biokominek. NIe ma tutaj bajerów z ustawianiem sobie koloru barwy itp  Ale za to masz prawdziwy płomień. Biokominki mozna bez problemu montować w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną, gdzie w sumie sa nawet wskazane. Sam miałem do wyboru albo kozę z zamkniętą komorą spalania albo właśnie biokominek, wybrałem biokominek (konkretnie od Aflamo).

forum.klimatyzacja.pl

3

To jakaś firma? Przyznam, że jak na razie orientowałem się w biokominkach jedynie pobieżnie, głównie w tym co mają do zaoferowania większe markety.

4

Jest to producent biokominków ( mają całkiem spory asortyment bo możesz kupić tam od razu wkład plus obudowę https://aflamo.pl/ ). No i weź pod uwagę, ze sam biokominek nie jest jedynie ozdobą, ale sam również zapewnia dodatkowe wsparcie w ogrzewaniu. Jest opcja dodatkowego podniesienia temperatury pomieszczenia o kilka stopni. Aczkolwiek dużo tutaj zależy od wielkości pomieszczenia.