Temat: Multi Split Gree/Midea

Witam ekspertów !
Stoję przed wyborem/montażem klimatyzacji w mieszkaniu salon 26m2 oraz sypialnia ok 22m2 - jednostka zewnętrzna będzie zamontowana na balkonie w salonie - Robiłem małe rozeznanie i polecano mi cena/jakość Gree oraz Midea - Samsungi najlepsze ale nie stać mnie niestety...
Tutaj pytanie - czy jest na forum jakaś firma co zajmuje się montażem na śląsku ? Tak by było chyba najlepiej wziąć fachowców z forum i bez ryzyka...
Ca sądzicie o wyborze tych dwóch firm ?
Czy od jednostek wewnętrznych musi być odprowadzony wężyk do kanalizacji dla skroplin ? bo tak słyszałem a to będzie największy kłopot...
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc i doradztwo !

2

Odp: Multi Split Gree/Midea

Majk1984 napisał/a:

Samsungi najlepsze

A kto ci tak powiedział? Zależy jeszcze dla kogo sa najlepsze. Może dla sprzedawcy tak,bo ma dużą marżę.

Majk1984 napisał/a:

Ca sądzicie o wyborze tych dwóch firm ?

Srednie chińczyki i tyle. Jak będziesz miał trochę szczęścia i dobry montaż to będzie ok.

Majk1984 napisał/a:

Czy od jednostek wewnętrznych musi być odprowadzony wężyk do kanalizacji dla skroplin ? bo tak słyszałem a to będzie największy kłopot...

Tak. Nalepiej jak ?ąż skroplin jest wyprowadzony z rurami na zewnątrz i woda sama spływa. Jak jest pod górę to pompka. Tu już gorzej bo pompki sie psują i może dojśc do zalania.
Czasami udaje się podłączyć do kanalizacji domowej, bo np. łazienka lub WC za ścianą.
To już musi stwierdzić instalator na miejscu.

forum.klimatyzacja.pl

3

Nie ma mozliwosci odprowadzenia do kanalizacji - mozna pezez sciane na zewnatrz do rynny ?? Praktykuje sie takie rozwiazania w blokach ?
Skoro Gree i Midea to srednie Chinczyki to co lepiej niezbyt drozej ? Rotenso to jakas lepsza opcja ? Bo mam u blisko dystrybutora i zachwalaja - ale wiadomo ze swoje to musza zachwalac...

4

Rotenso to nocna zmiana w Midei

BLOKADA ROBOTÓW INTERNETOWYCH.
ile to jest 2+3

5

Majk1984 napisał/a:

Nie ma mozliwosci odprowadzenia do kanalizacji - mozna pezez sciane na zewnatrz do rynny ??

Do rynny jak najbardziej. Nie mylić z rurą spustową, bo tu już niekoniecznie.

6

aminokwas napisał/a:
Majk1984 napisał/a:

Nie ma mozliwosci odprowadzenia do kanalizacji - mozna pezez sciane na zewnatrz do rynny ??

Do rynny jak najbardziej. Nie mylić z rurą spustową, bo tu już niekoniecznie.

Do rynny się nie daje ... śmierdzi z klimy jak z murzyńskiej chaty czasami nawet syfon nie pomaga .

7

Z rynny śmierdzi? Pierwsze słyszę. :-)

8

Reasumujac Gree/Midea/Rotenso bo tez  sporo monterow mi je podsuwa to niska ale akceptowalna polka a Haier bedzie duzo lepszym rozwiazaniem ? Czekam aktualnie na wyceny...

9

aminokwas napisał/a:

Z rynny śmierdzi? Pierwsze słyszę. :-)

Jak ktoś myli rurę spustową z rynną, to może śmierdzieć, a nawet wiosną, lub przy oberwaniu chmury możesz mieć potop.