1

Temat: Miejsce montażu jednostki wewnętrznej

Mam pytanie do kolegów ekspertów  - czy zaznaczone miejsce montażu klimatyzatora w mieszkaniu ma szanse powodzenia?
Domyślam się oczywiście, że nie jest to miejsce idealne...ale czy mogę je rozważać aby schłodzić salon?
Z różnych względów inne lokalizacje w części salonowej są problematyczne stąd te pytanie...
Druga jednostka będzie zamontowana w sypialni (nie ma jej na planie).
Zakładam montaż Daikin Stylish (m.in ze względu na kompaktowe wymiary).

Post's attachments

Klima.jpg
Klima.jpg 134.23 kb, 1 pobran od 2020-05-18 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Miejsce montażu jednostki wewnętrznej

Moim zdaniem najlepsze miejsce będzie nad kanapą w salonie .
Najważniejsze dla nas z punktu widzenia montażu jest pokazanie gdzie są agregaty .
Narysować jednostkę wewnętrzną można wszędzie ale poprowadzić rury chłodnicze skropliny zasilanie wraz zabezpieczeniem i sterowanie nie jest już tak łatwo jak agregat będzie z jednej strony mieszkania a jednostka wewnętrzna z drugiej strony .
Papier wszystko przyjmie a na budowie nikt nie będzie bruzdował ściany nośnej .

forum.klimatyzacja.pl

3

Jednostka zewnętrzna była by umiejscowiona po drugiej stronie ściany na której znaduję się kanapa (jest tam balkon). Obwód zasilający jest już tam doprowadzony.
Lokalizacja jednostki wewnętrznej nad kanapą jest o tyle kłopotliwa, że nie da się raczej z tego miejsca odprowadzić skroplin do kanalizacji grawitacyjnie - a chciałbym uniknąć o ile to możliwe "wiadra" na balkonie...

4

Dla mnie słaby argument. Dostosowanie jednostki wewnętrznej do możliwości skroplin. A mieszkanie wykończone? To już wybrałbym pompkę, aby we fajnym miejscu wisiał split. A może balkon orynnowany?