1

Temat: Minimalny pobór prądu - Gree Lomo Eco 3.2kW

Cześć wszystkim,

Kilka dni temu zainstalowano u mnie klimatyzator Gree Lomo Eco 3.2kW. Podpiąłem go do prądu przez licznik zużycia energii - chciałem z ciekawości wiedzieć, jaki jest rząd wielkości zużycia prądu w dłuższej perspektywie. Pomijając mało fachowy montaż (kiepska izolacja przewodów miedzianych, brak sprawdzenia szczelności i długo by wymieniać...), zastanawia mnie pobór prądu. Przy temperaturze zadanej 24C i taka też panuje w pomieszczeniu, bez wpadającego do mieszkania słońca, temperatura zewnętrzna również w okolicy 24C, nawiew ustawiony na minimum - pobór energii wynosi ok. 350W. Według katalogu, minimalne zużycie to 120W. Nie jest dla mnie jasne, czy uwzględnia to jednostkę wewnętrzną, ale biorąc pod uwagę warunki pracy moc w moim odczuciu powinna być mniejsza. Czy są jakieś dodatkowe czynniki mogące na to wpływać? Głównie chodzi mi tu o błędy w montażu. Jestem świadom, że niedokładna izolacja przewodów może na to delikatnie wpływać, ale chyba nie aż tak bardzo.

Pozdrawiam!

2

Odp: Minimalny pobór prądu - Gree Lomo Eco 3.2kW

Cos duzo, jak porównam to z tym co jest u mnie to mam własnie 3 jednostki uruchomione, w salonie 24 stopnie, wentylator auto, gabinet tak samo, i poddasze 16st (jednostka za mała ale na razie tak musi być). Wszystkie jednostki 2.5KW. Obecnie wszystko (multi split) pobiera 750W przy 24st na zewnątrz.

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Minimalny pobór prądu - Gree Lomo Eco 3.2kW

Mi się wydaje zasadniczy błąd. U mnie na ścianie wisi termometr,pokazujący akura23,2 sty, a pod sufitem przy wlocie powietzra do jednostki jest zamontowany z soną i przyklejony do obudowy i tam jest 26,9 st i taką temperatuę będzie widział czujnik temperatury w jednostce.

4

Odp: Minimalny pobór prądu - Gree Lomo Eco 3.2kW

Mozna spróbować ominąć ten problem stosując na pilocie funkcje I Feel...wtedy temp odczytywana jest z pilota.