1

Temat: Wybór klimatyzatora

Witam Państwa
Planuje zamontować klimatyzację w lokalu usługowym 25m2 3 20 wysokie, decyzja padła na 3,2-3,5 kw, czy za dużo możliwe ale przy tym zostańmy. Znajomy montażysta proponuję jako pierwszy
- sinclair ash-12biv 3.2kw
Lecz wchodzi w grę dodatkowo
- gree lomo eco 3.5
- rotenso ukura 3.5
- hunday revution 3.6
Jezeli chodzi o chlodzenie i grzanie parametry podobne wystarczajaca, rozkminka pojawia się na zastosowanych filtrach gdyż w salonie odbywaja się zabiegi kosmetyczne które generują duża ilość formaaldechydu do powietrza, w gabinecie znajduje się pochłaniacz odprowadzający opary na zewnątrz ale myśląc że jeżeli istnieje opcja tej funkcji oczyszczania dodatkowo w klimie to dlaczego nie skorzystać. Więc z informacji w necie rotenso ukura ma takie filtr w standardzie dodatkowo jonizuje chyba.
Proszę o opinię czy to nie marketing i nie wybrać czegoś innego p hunday w standardzie daje aż 3 4 filtry katalityczne że srebrem itp... smile
Aha i pytanie czy klima nie będzie bardzo zakłócać pracy okapu?
Dziękuję za zainteresowaniem tematem.
Pozdrawiam

2

Odp: Wybór klimatyzatora

<spam/ admin>

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Wybór klimatyzatora

Weber - daj sobie już spokój... Co to w  ogóle jest?

A co do wyboru klimatyzatora w takim lokalu to patrzyłbym na dostępność serwisową danej konstrukcji.
Klimatyzator będzie się szybko brudził. Nie tylko filtry i wymiennik ale wirnik wentylatora, taca ociekowa. Sugeruję modele z łatwo demontowalnymi ww elementami. Żadnych tac ociekowych zintegrowanych z obudową, gdzie wirnik wentylatora trzeba wyciągać od góry i wielu konserwatorów sobie to odpuszcza.
A te dodatkowe super filtry to marketingowe bajery...

4

Odp: Wybór klimatyzatora

ucięlo, nie chce mi się pisać. Filtry to bajer. Klimatyzator służy do regulacji temperatury i wilgotności do oczyszczania powietrza są oczyszczacze. W swoim salonie zębów pewnie przy okazji nie wyrywasz, bo to innna działka, więc każde jest do czego innego. Filter i dużej gęstości i wymiarach pudełka zapałek nieraz przyczepiony do standardowej siatki klimatyzatora i tak Ci powietrza nie przepuści, a firma fajną kasę za ten gadżet skasuje.

Ostatnio edytowany przez obser (2020-11-28 10:32:48)