1

Temat: Wydajność grzania w niskich temperaturach

Właśnie wybieram klimatyzatory do ogrzewania domu, właściwie to zdecydowałem się na Gree Amber standard 3,5kW, wyglądało, że ma dobre parametry, nieco gorsze od modelu prestige  i dzisiaj wpadła mi w ręce (na ekran) książeczka DTR https://twojegree.pl/wp-content/uploads … ac-r32.pdf i znalazłem tam wykresy zależności wydajności od temperatury zewnętrznej (str 9-13).
Pomóżcie mi to zinterpretować, bo mi się wydaje, że wybrany przeze mnie Amber wypada najgorzej. Próbuję to analizować dla temp -5, i wówczas wydajność spada do 70 %, a nawet najtańsze Lomo Eco ma 80%. Prestige ma 95% i to jest świetny wynik. Jednak najbardziej zastanawiająca jest wydajność modelu LUXURY 12, który przy minus 6 ma 100%. Co Wy na to? Czy z tego nie wynika, że lepiej kupić Luxury 12, bo z tego by wynikało, że to najlepszy klimatyzator Gree, czy tylko to błąd w druku?

2

Odp: Wydajność grzania w niskich temperaturach

W wielu papierach są duuże błedy drukarskie!;)
nie mowie że akurat w tych ale 100% przy -6C to chyba raczej mało realne dla tak niskiego modelu!:)

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Wydajność grzania w niskich temperaturach

Nie piszę o tym przypadku ale w większości przypadków błędnie są one od razu przygotowane czemu i komu to służy wiadomo . Łatwiej i taniej napisać sprostowanie że jest błąd w druku .

Taki przykład marketingu ... Mitsubishi Electric tania jednostka HJ, DM, HR35 dostała index:35 MSZ-HR35 a jej wydajność dla chłodzenia 0,9/3,4/3,4kW
Nie ma tu nawet znamionowego 3,5kW dla indexu mocy 35 i wprowadza to w błąd