1

Temat: defrost

Witam
Czy ktoś z Państwa może mi napisać jak często uruchamia się w waszych klimach df? Czy zbyt częste uruchomienie tej funkcji może świadczyć o rozszczelnieniu układu? Klima Mission Xtreme. Jak do tej pory grzeje i chłodzi. df uruchamia sie i trwa ok 3-4 minut po czym wraca do funkcji grzania.

pozdrawiam,siwy

2

Odp: defrost

df uzależniony jest od temp.zew Czym chłodniej tym częściej się załącza 3-4 min ok

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: defrost

Dziękuję za odpowiedż. Rozumiem,że powodem jest pogoda ujemne temperatury i wilgotność powietrza.Czy jednak częsty defrost co 2-3 godziny to nie za często?

4

Odp: defrost

siwy napisał/a:

Rozumiem,że powodem jest pogoda ujemne temperatury i wilgotność powietrza.Czy jednak częsty defrost co 2-3 godziny to nie za często?

Temperatury powietrza nie muszą być ujemne. Przecież nawet przy dodatnich temperaturach powietrza temperatura odparowania czynnika jest ujemna, bo musi być kilka/kilkanaście stopni niższa od temperatury otaczajacego parownik powietrza, aby pobrać z tego powietrza ciepło.
2-3 godziny to wcale nie jest zbyt często. Możesz sobie poobserwować jak postępuje zaszronienie lamel wymiennika JZ. Jakbyś miał kamerkę internetową to możesz nagrać film, aby nie kwitnąc na mrozie. big_smile
Analiza filmu z czasu bliskiego defrostowi powie czy układ przeprowadza defrosty prawidłowo. Choć aby być pewnym to przydało by się ciśnienie odparowania lub choć temperatura rury wyjściowej z parownika.

5

Odp: defrost

Dziękuję za odpowiedź, zadzwoniłem do serwisu.Faktycznie df uzależniony jest warunków atmosferycznych.Zniknęły przymrozki i df występuje rzadziej.Dzięki za radę z kamerką i pomiar ciśnienia, z pewnością wykonam pomiary. Jeszcze raz bardzo dziękuję z odpowiedź.
pozdrawiam, siwy