Temat: Klimatyzacja do mieszkania (około 43m2 przestrzeni otwartej)

Dzień dobry

Potrzebuję kilku wskazówek.

Chcę w nowym mieszkaniu zamontować klimatyzację.
Jednostką ma być w salonie 22m2 (brak drzwi + poszerzony otwór  wejściowy), bezpośrednio połączony z korytarzem 12m2 a naprzeciwko kuchnia... (ogólnie 85 m2)
Mieszkanie dwustronne - okna salonu, gdzie będzie umieszczona jednostka wewnętrzna, skierowany jest w kierunku południowym, z delikatnym odchyleniem na wschód (ok. 160 st)
/Będzie gorąco.

Firma zaproponowała model Rotenso Roni R35Wi R11 + moduł WiFi. Nigdy nie słyszałem o tej firmie, nawet mijając jednostki zewnętrzne nie spotkałem się z firmą Rotenso.

Czy jest to porządna firma, a jej produkty warte są swojej ceny?
Co sądzicie o tej jednostce wewnętrznej (Roni)?

/Moje zalecenia - cicho, energooszczędnie i duperele typu smart.

Poprzednio korzystałem z klimatyzacji firmy Midea MISSION + WiFi MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW / MOB01-12HFN1-QRD0GW mieszkanie typ studio (cała przestrzeń otwarta) 33 m2. /około 4 lat temu zapłaciłem coś poniżej 3300 zł/

Jak firma Rotenso wypada na tle firmy Midea?
Jeśli nie Rotenso Roni R35Wi R11 to co innego?

Budżet najlepiej zamknąć się w 4 tys. z robocizną ew. jak będzie naprawdę coś dobrego (tzn. wartego do dopłaty) to mogę dać troszkę więcej.

/Mam małe dziecko - noworodka.

2

Odp: Klimatyzacja do mieszkania (około 43m2 przestrzeni otwartej)

OMG MOB01-12HFN1-QRD0GW za 3300 zł  big_smile  big_smile  big_smile
Daikin Fujitsu Mitsubishi to są liderzy gdybyś zgłosił się do ich przedstawiciela to cena była by w granicach 3500 za 3,5KW więc praktycznie tyle samo a sprzęt zdecydowanie lepszy. Jak szukasz tanich produktów to tylko raczej Gree i Chigo.

8-25m2 3000-2500 za urządzenia z montażem do 5mb
35-40m2 3500 za urządzenie z montażem do 5mb
50m2 około 5000 za urządzenie z montażem do  5mb długości instalacji
Wszystko zależy od producenta i długości i złożoności montażu

Rotenso nie polecam

forum.klimatyzacja.pl

3

Rotenso , kaisai i inne to midea wiec sprawdzona fabryka i moznana montować.

4

A chigo to już chyba nie produkują...

5

DBKlima napisał/a:

OMG MOB01-12HFN1-QRD0GW za 3300 zł  big_smile  big_smile  big_smile
Daikin Fujitsu Mitsubishi to są liderzy gdybyś zgłosił się do ich przedstawiciela to cena była by w granicach 3500 za 3,5KW więc praktycznie tyle samo a sprzęt zdecydowanie lepszy. Jak szukasz tanich produktów to tylko raczej Gree i Chigo.

8-25m2 3000-2500 za urządzenia z montażem do 5mb
35-40m2 3500 za urządzenie z montażem do 5mb
50m2 około 5000 za urządzenie z montażem do  5mb długości instalacji
Wszystko zależy od producenta i długości i złożoności montażu

Rotenso nie polecam

Nie rozumiem 3300 to dużo?Czy mało?
Jak zamontujesz Mitsu 3,5kW za 3500 pln brutto to ja biorę Cię na podwykonawce!:))))))
Często się zastanawiam ile można zarobić montując klimatyzację za 2500 brutto z montażem i materiałami oraz 5 lat gwarancji???
Wysyłając dwóch ludzi na cały dzień!

6

miezala5 napisał/a:

Nie rozumiem 3300 to dużo?Czy mało?

Za tani sprzęt 3300 to dużo . W tym roku pójdzie jeszcze do góry bo nie mają taniego transportu z chin

miezala5 napisał/a:

Jak zamontujesz Mitsu 3,5kW za 3500 pln brutto to ja biorę Cię na podwykonawce!:))))))

Jeśli masz tyle zleceń na Warszawie że zapełnisz kilku ekipom grafik to zapraszam serdecznie
Musisz się pospieszyć bo już są zamawiane pakiety_kontenerowe jeśli chcesz mi dać zlecenia kupię na stock pod twoje zlecenia.
Zapraszam

7

Rotenso to w innej obudowie Midea, czyli jeden z największych producentów klimatyzacji na świecie , czyli sprawdzona technologia.
Spokojnie możesz montować