1

Temat: Który byście wybrali:AUX J-Smart Art AUX-12JP czy FUJITSU KETA-B?

Dzień dobry, nie mam żadnego doświadczenia z klimatyzatorami a potrzebuję takowy o mocy 3.5KW i mam ofertę  jak w temacie, cena jest podobna.

1. AUX J-Smart Art AUX-12JP
2. FUJITSU KETA-B

Który z nich uważacie, że byłby lepszy, mniej awaryjny i w ogóle. Będę go używał zarówno do chłodzenia jak i grzania w chłodniejsze dni. Bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez Ajo13 (2021-02-04 11:05:10)

2

Odp: Który byście wybrali:AUX J-Smart Art AUX-12JP czy FUJITSU KETA-B?

Auxy są o.k dużo ich montuje i nie mam problemów
ale Japończyk to japończyk pod warunkiem że nie jest to tak jak w Daikinie linia mocno ekonomiczna robiona chyba przez chinczyków na zamówienie
albo np LG Basic którego jakość jednostki zewnętrznej była tragiczna!;)

Ostatnio edytowany przez miezala5 (2021-02-04 10:50:32)

forum.klimatyzacja.pl

3

Czyli nie ma sie co bać AUX-a? :-) A jak z bebechami, oni mają coś swojego czy posiłkuja sie innymi producentami, zwłaszcza chodzi mi o jednostkę zewnętrzną.
Z opisu wygląda bardzo fajnie i nowocześnie.

Ostatnio edytowany przez Ajo13 (2021-02-04 11:06:19)

4

Aux to trzeci wielki producent na rynku Chińskim po Midea i Gree
Więc wszystko mają swoje.
Aux tak jak Midea i Gree występuje pod wieloma brandami tak Samo jak Midea czy Gree.
Nie ma się co bać - 5 lat gwarancji i już stabilna pozycja serwisowa po przejęciu dystrybucji na Polskę przez Dużą krakowską firmę!
Wiadomo wążny jest Monter!:))

5

Monter wiarygodny dla Dystrybutora, czy Importera. Jak przewalasz czyjeś urządzenia i w siedzisz w tym parenaście lat ( w tej firmie), to nie ganiają cię ludki z Działu Reklamacji, tylko przyjmują sugestię montera za pewnik. Ostatnio trafiła mi się jednostka co nie robiła defrostu, jeden telefon i przyjechał nowy komplet. Fakt, że zakładam markę brandowaną, ale kłopotów prawie żadnych. Jeśli dogadasz się z porządną firmą, to tak naprawdę bardziej w jej interesie jest założyć Ci jak najmniej awaryjny sprzęt, bo to montażysta naprawia i serwisuje, a nie ma nic gorszego niż w sezonie naprawy gwarancyjne. Rozkładają Ci robotę na łopatki. Co do krakowskiej firmy, to znam lepsze z papierologią ograniczoną do minimum.

6

miezala5 napisał/a:

Auxy są o.k dużo ich montuje i nie mam problemów
ale Japończyk to Japończyk pod warunkiem że nie jest to tak jak w Daikinie linia mocno ekonomiczna robiona chyba przez chinczyków na zamówienie
albo np LG Basic którego jakość jednostki zewnętrznej była tragiczna!;)

Kolego sprzedaliśmy kilkaset sztuk Daikinów żaden z nich nie był wyprodukowany w Chinach
Daikin jeśli był w chinach to po to by produkować na Chiny a nie na Europę.
Najtańszy model Sensira+  jest kilkanaście razy lepszy od każdego prostego chińczyka .
Po pierwsze Sensira to tani klimatyzator po drugie jest cichy po trzecie wydajny po czwarte nie miałem żadnej awarii na Daikinie od 6 lat a sprzejemy emury perfery stylishe comfory a na HUB robiliśmy wszystkie techniczne pomieszczenia na Daikinach plus przemysłówki i VRV na hotelach .
Urządzenia pakietowe mamy z Malezji reszta urządzeń jest z Czech .
Tak na koniec każde urządzenie od Mitsubishi Daikin Fujitsu jest o kosmos lepsze od AUXa .
To co masz w kartach katalogowych od producentów z Chin to w znakomitej większości marzenia marketingowe.

Jak dla mnie jak mam komuś znajomemu polecić to polecę zawsze tylko Fujitsu Daikina i Mitsubishi choć z tymi ostatnimi jakoś kontakt się ostatnio urwał .

7

A ja tam mam swoje rozważania. Dlaczego chińskie Galanz-e śmią pracować już przeszło 20 lat i nie chcą się psuć, tym bardziej że to r-22, więc byłaby wymiana? Też montuje chiński brandy i na jakość nie mogę narzekać. Nie zjaponizujesz rynku, mi pasuje chińczyk bezawaryjny i z super obsługą Importera, nie z Panem z Działu Handlowego, czy Technicznego, ale z ludźmi na poziomie koleżeńskim. Już miałem przygody z wiodącymi markami, co do reklamacji potrzebowali jeszcze tylko chyba nr buta mojego i techników. Zresztą japończyki nie pasowały by do moich samochodów serwisowych Dacii,, bo powinny być co najmniej VW, albo MB.

8

obser napisał/a:

A ja tam mam swoje rozważania. Dlaczego chińskie Galanz-e śmią pracować już przeszło 20 lat i nie chcą się psuć, tym bardziej że to r-22, więc byłaby wymiana? Też montuje chiński brandy i na jakość nie mogę narzekać. Nie zjaponizujesz rynku, mi pasuje chińczyk bezawaryjny i z super obsługą Importera, nie z Panem z Działu Handlowego, czy Technicznego, ale z ludźmi na poziomie koleżeńskim. Już miałem przygody z wiodącymi markami, co do reklamacji potrzebowali jeszcze tylko chyba nr buta mojego i techników. Zresztą japończyki nie pasowały by do moich samochodów serwisowych Dacii,, bo powinny być co najmniej VW, albo MB.

No dobrze więc uważasz, że urządzenia japońskich marek to tylko prestiż na ścianie? Jednak skądś musi brać się ich cena. Wygląd jednostek wewnętrznych dla mnie ma znacznie ale cyferki na przednim panelu mnie odstraszają. Pytam jako osoba poszukująca dobrego rozwiązania.

9

Trochę żartem ci odpowiem: z wagi jednostek wewnętrznych 3,5kW Mitsubishi Daimond LN czy 3.5kW Daikin Ururu Sarara waży średnio o 50% więcej niż inne jednostki wewnętrzne o tej samej mocy.

Co do tego co montujemy to nie ma znaczenia czy montujemy Mistu, Daikin, Fujitsu czy Gree, Kaisai, Chigo cena montażu jest ta sama używa się do tego celu tych samych narzędzi tych samych materiałów .

10

Nie wiem czy co z tą wagą to był dobry przykład (nawet jeśli miałbyć to żart bo nie którzy wezmą to na serio) bo Fujitsu KG 2,5 waży 10kg a Innova 2,7 waży 13kg:/

11

swierol napisał/a:

Nie wiem czy co z tą wagą to był dobry przykład (nawet jeśli miałbyć to żart bo nie którzy wezmą to na serio) bo Fujitsu KG 2,5 waży 10kg a Innova 2,7 waży 13kg:/

To zależy od modelu ... im tańszy tym waga niższa  big_smile   
Jest już omawiany taki plan wśród producentów by wszyscy od 1 kwietnia 2021
klimatyzację sprzedawali według wskazań wagi na kilogramy 1kg za 100 zł

12

A może odbiegając troszkę od tych konkretnych modeli myśli Pan, że Fujitsu KG będzie dobrym klimatyzatorem głównie pod kątem grzania? Nie jeden a pewnie dwa lub trzy. Chodzi mi głównie o te najmniejsze jednostki 2,0kw przy chłodzeniu.

13

obser napisał/a:

Czy Daikin ma certyfikat Euroventu?

14

Dzień dobry. Co wybrać AUX J-SMART ART czy GREE Amber Full Black? Potrzebuję klimatyzatory całkowicie czarne.
Multi Split: 2x2kW + 1x3,5kW. Montaż jednostki zewnętrznej na dachu. Co się dzieje w momencie jak od najniższej jednostki do dachu jest jakieś 10m? Czy mogłabym prosić kontakt do osób, które zajmują się montażem? Okolice Warszawy.