Temat: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

dzień dobry wszystkim,
przeczytałem ponad 100 wątków ale nie znalazłem podobnego problemu

Kia Optima 2018, auto naprawione po wypadku, sprężarka zregenerowana, skraplacz nowy, układ wypłukany i szczelny. Po włączeniu klimatyzacji wszystko bardzo ładnie pracuje, ciśnienia są prawidłowe, ale po ok godzinie klimatyzacja nie daje zimnego powietrza, ciśnienie spada. Sprężarka nie załącza się, podejrzenie pada na elektrozawór w sprężarce. Ale nie jestem pewien, bo przed kompleksową naprawą całego układu klimatyzacji była wymieniana sprężarka na używaną i był taki sam problem, tzn. trochę podziałała sprężarka i przestała. Czy to może być coś z kablami, wtyczkami, elektroniką czy jednak ten elektrozawór?
dziękuję za pomoc

2

Odp: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

Sprawdź czy parownik nie zamarza

forum.klimatyzacja.pl

3

Odp: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

kieal dziękuję za odpowiedź - parownik nie zamarzał

praca zaworu w sprężarce została sprawdzona urządzeniem do testowania i wysterowania elektrozoworu, ale urządzenie nie wskazało żadnego problemu. Nie odpuszczamy jednak że problemem może być zawór.

Przed generalnym remontem układu klimatyzacji zostały sprawdzone w Kia serwis ASO czujniki itd klimatyzacji, który wskazał na uszkodzenie sprężarki (prawdopodobnie zatarła się i nie uruchamiała się), a zawory ciśnienia i czujniki podobno działały prawidłowo. Ale nigdy nie wiadomo czy dobrze wszystko sprawdzili.

4

Odp: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

Ciśnienia LP i HP w czasie powstawania awarii bardzo dużo by pomogły.
W czasie jazdy obserwować i kontrolować ciśnienia nawet na smartfonie.

Ostatnio edytowany przez obser (2021-06-23 20:36:32)

Post's attachments

IMG_0002.JPG
IMG_0002.JPG 124.71 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

5

Odp: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

obser dziękuję za dołączenie do wątku

uruchomienie instalacji przebiegło bez problemu, sprężarka działała ok godzinę, wydajność była prawidłowa. LP było w zakresie 2.0-2.5 zaś HP nie przekraczało 15, czyli wskazania były książkowe. Po zatrzymaniu się sprężarki ciśnienie oczywiście opadło. Drugi raz sprężarka nie daje się uruchomić.

6

Odp: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

Ale czy po jakimś czasie znowu tą ok. godzinę pracuje? Czy już umarło?

7

Odp: Kia Optima klimatyzacja po godzinie wyłącza się

niestety nie, drugi raz nie udało się uruchomić. Mamy drugą sprężarkę w zapasie, która jest wysłana do regeneracji i podmienimy ją niedługo. Jeśli to zawór sprężarki robi teraz problem to zamiana sprężarki powinna rozwiązać problem. Jeśli to nie zawór to właśnie nie wiem co to może być.

Ogólnie auto jest stosunkowo nowe ma 2 lata, przebieg 30 tys km, więc nie jest jakość mocno zużyte. Sprawdzone elektrycznie, ale może zdarzyć się np zacinający czujnik ciśnienia lub coś innego?

Ostatnio edytowany przez MariuszS (2021-06-26 08:38:07)