1

Temat: Parowa dezynfekcja parownika

Witam serdecznie wszystkich.
Chciałem się dowiedzieć od Was co sądzicie o parowej metodzie odgrzybiania parowników ?
Chodzi mi tutaj głównie o to czy można z czystym sumieniem powiedzieć że parownik został zdezynfekowany? Wiadomo że para wszędzie wejdzie a płyn już takich właściwości nie ma. Albo zastosować parowe czyszczenie jako wstępne a następnie płynem ? Co o tym sądzicie ?

2

Odp: Parowa dezynfekcja parownika

Ja taka metodę stosuję. Zdaje to nawet dobrze egzamin a dwa bardziej fachowo to wygląda niż tylko spryskiwacz smile  Klient  jest pod wrażeniem smile

forum.klimatyzacja.pl

3

Witam. Oczywiście parowo jak najbardziej można ale co w przypadku zabrudzonego wentylatora, zabrudzonej czy nawet za szlamionej tacy skroplin czy po prostu zabitego wymiennika?? Wtedy trzeba rozbierać urządzenie bo para na nic się zda smile Pzdr

4

tommatiz napisał/a:

Witam. Oczywiście parowo jak najbardziej można ale co w przypadku zabrudzonego wentylatora, zabrudzonej czy nawet za szlamionej tacy skroplin czy po prostu zabitego wymiennika?? Wtedy trzeba rozbierać urządzenie bo para na nic się zda smile Pzdr

Przy większym zabrudzeniu rozbieranko musowo ale do parownika para jest dobra bo jego nie wyciągniesz chyba że rozszczelnisz układ. Parą fajnie się go przedmuchuje smile

5

Ta metoda jest skuteczna dotyczy też czyszczenia skraplaczy.Bardzo skuteczna-tania -ekologiczna.W tej metodzie istnieje jeden problem.Łatwiej wyprodukować środek chemiczny -skuteczny lecz mający mało wspólnego z ochroną środowiska .Osobiście nie spotkałem się z wytwornicą pary aby spełniała moje oczekiwania.Kilkanaście lat temu pracując w zakładach mięsnych pary nie brakowało.W porównaniu ze środkami chemicznymi para wodna nie nasycona była bezkonkurencyjna.

Nie ja pierwszy zadam pytanie jak można zlikwidować swój profil.Co z Patuxem?

6

jakie myjki parowe są w waszym używaniu, chciałbym kupić, ale nie wiem jaką wydajność/moc musi mieć, żebym się nie wkur...  , a czyszczenie parą z rozcieńczonym środkiem ?

7

klimatolog napisał/a:

Ta metoda jest skuteczna dotyczy też czyszczenia skraplaczy.Bardzo skuteczna-tania -ekologiczna.W tej metodzie istnieje jeden problem.Łatwiej wyprodukować środek chemiczny -skuteczny lecz mający mało wspólnego z ochroną środowiska .Osobiście nie spotkałem się z wytwornicą pary aby spełniała moje oczekiwania.Kilkanaście lat temu pracując w zakładach mięsnych pary nie brakowało.W porównaniu ze środkami chemicznymi para wodna nie nasycona była bezkonkurencyjna.

Ostatnio była w LIDLU

8

Można powiedzieć że metoda bardzo dobra - parowa dezynfekcja. Chciałem się głownie dowiedzieć czy ktoś inny też tej metody stosuje. Ja używam myjki ciśnieniowej Karcher i jestem bardzo zadowolony ! co prawda trzeba dać trochę za niego ale bardzo dobrze się nim robi.Odradzał bym kupowanie myjek ciśnieniowych w Lidlu smile Używacie może tabletek dezynfekujących  do tacy kondensatu ? Chciałem się dowiedzieć czy są skuteczne ?

9

irroda napisał/a:

jakie myjki parowe są w waszym używaniu, chciałbym kupić, ale nie wiem jaką wydajność/moc musi mieć, żebym się nie wkur...  , a czyszczenie parą z rozcieńczonym środkiem ?

Powiem Ci kup sobie myjkę parowa Karcher cena około 400 zł i do tego kup sobie turbo końcówkę ( zalety : mała, co pozwoli Ci dojść w każdy zakamarek i skupia jeszcze bardziej wiązkę pary)

sebastian napisał/a:
irroda napisał/a:

Powiem Ci kup sobie myjkę parowa Karcher cena około 400 zł i do tego kup sobie turbo końcówkę ( zalety : mała, co pozwoli Ci dojść w każdy zakamarek i skupia jeszcze bardziej wiązkę pary)

Witam

Daj jakiś link jak to wygląda.

Pozdrawiam

Wszyscy, wszystko wiedzieli... a mój fotoblog?

11

Proszę bardzo
parownica http://allegro.pl/karcher-sc-1020-sc102 … 05952.html
dysza http://allegro.pl/przedluzka-z-dysza-po … 81002.html

Droższych się nie opłaca kupować ponieważ różnią się tylko jedną rzeczą. W zwykłej parownicy trzeba odczekać kilka minut aby można było wlać ponownie wodę ( jest tam taki zawór który musi ostygnąć ) a w droższej wersji można od razu wlewać.

Witam

Napisz jakie masz doświadczenie z czyszczeniem np. brudnych nie zakurzonych parowników w ścienniakach i kasetach. Na ile duże zostają osady czy nie zatykają pompek?

Pozdrawiam

Wszyscy, wszystko wiedzieli... a mój fotoblog?

13

stefanbud napisał/a:

Witam

Napisz jakie masz doświadczenie z czyszczeniem np. brudnych nie zakurzonych parowników w ścienniakach i kasetach. Na ile duże zostają osady czy nie zatykają pompek?

Pozdrawiam

Pytanie jest ciekawe.Ja czyściłem parą nie nasyconą.Ciekawe jaką parę wytwarzają wytwornice pary?

14

ta wytwornica pomaga tyle co umarłemu kadzidło .

15

klimatolog napisał/a:
stefanbud napisał/a:

Witam

Pozdrawiam

Pytanie jest ciekawe.Ja czyściłem parą nie nasyconą.Ciekawe jaką parę wytwarzają wytwornice pary?

Ta... Ciekawe skąd taką parę wziąłeś?

Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

16

Z instalacji kolego .Ta metoda jest skuteczna dotyczy też czyszczenia skraplaczy.Bardzo skuteczna-tania -ekologiczna.W tej metodzie istnieje jeden problem.Łatwiej wyprodukować środek chemiczny -skuteczny lecz mający mało wspólnego z ochroną środowiska .Osobiście nie spotkałem się z wytwornicą pary aby spełniała moje oczekiwania.Kilkanaście lat temu pracując w zakładach mięsnych pary nie brakowało.W porównaniu ze środkami chemicznymi para wodna nie nasycona była bez konkurencyjna .Shitashii Z instalacji? Instalacji działającego zakładu mięsnego?

Ostatnio edytowany przez klimatolog (2013-03-30 22:12:35)

17

o jakich zakładach mięsnych mówisz ??

18

Witam

A może ktoś jeździ z czymś podobnym do tego:

http://www.youtube.com/watch?v=kk7YdVz_TDo

lub tego:

http://www.youtube.com/watch?v=yHNyZNR_Yf0

duże te graty, ale słuszne jeśli patrzeć na efekty

19

Bardzo fajna ta stacja do czyszczenia. Tylko mnie zastanawia cena tego urządzenia i producent ? Chyba w Polsce tego nie można zdobyć.

20

Ja właśnie jestem w trakcie robienia takiej podstawki pod jednostkę wewnętrzną. Patent już mam więc jeśli będzie ktoś zainteresowany to mogę przesłać foto jak to wyszło wszystko. Pozdrawiam