Temat: Wentylator do masarni

Witam,
Czy moglibyście mi polecić jakiś wentylator (na ścianę), który wyciągał by mi z hali produkcyjnej dym który wydostaje się z wędzarni po jej otwarciu oraz parę wodną?
Wymiary pomieszczenia to 6x5,4x3,4 czyli 110m^3
Maksymalne wymiary jaki może mieć to 45x45 CM.
Myślałem o jakimś "szybkim" wentylatorze, który po załączeni w niedługim czasie wyciągnął by mi dym z pomieszczenia.  Nie musi działać cały czas bo zadymienie utrzymuje się ok 10-15 minut przy normalnym przewietrzaniu.
Chciałbym aby była również możliwość zainstalowania jakiejś żaluzji, którą mógłbym zamknąć, gdyby wentylator nie działał a by wiało (np zimą)

Ostatnio edytowany przez konsument (2013-11-18 18:30:43)

2

Odp: Wentylator do masarni

A nie można wentylatora wędzarni a raczej przewietrzania tej wędzarni ustawić aby Pałuczanki się nie podtruwały?

Nie ja pierwszy zadam pytanie jak można zlikwidować swój profil.Co z Patuxem?

forum.klimatyzacja.pl

3

klimatolog napisał/a:

A nie można wentylatora wędzarni a raczej przewietrzania tej wędzarni ustawić aby Pałuczanki się nie podtruwały?

Wędzarnia ta to pomieszczenie w budynku wyłożone szamotem. Wędzenie na szczapach oraz wiórkach drewna, nie ma tam żadnego wentylatora a sam cug oraz wentylator w okapie nie wyłapie całej ilości dymu, zawsze coś wylatuje i utrzymuje się w górnej części pomieszczenia. Dlatego właśnie chciałbym aby wentylator ten wyciągnął mi szybko ten dym.

4

Chcesz taki jak na zdjęciu?  Czy ścienny?

Post's attachments

wentylator dachowy 1.gif
wentylator dachowy 1.gif 33.34 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Kiedy wszystko inne zawiedzie - przeczytaj instrukcję.

5

konsument napisał/a:

Witam, Czy moglibyście mi polecić jakiś wentylator, który wyciągał by mi z hali produkcyjnej dym który wydostaje się z wędzarni po jej otwarciu oraz parę wodną? Wymiary pomieszczenia to 6x5,4x3,4 czyli 110m^3Maksymalne wymiary jaki może mieć to 45x45 CM.Myślałem o jakimś "szybkim" wentylatorze, który po załączeni w niedługim czasie wyciągnął by mi dym z pomieszczenia.  Nie musi działać cały czas bo zadymienie utrzymuje się ok 10-15 minut przy normalnym przewietrzaniu.
Chciałbym aby była również możliwość zainstalowania jakiejś żaluzji, którą mógłbym zamknąć, gdyby wentylator nie działał a by wiało (np zimą)

Moim zdaniem wentylator ścienny byłby odpowiedni. Tutaj - [REKLAMA] masz pełną ofertę wentylatorów, więc na pewno wybierzesz coś odpowiedniego.