Temat: Audi A4 B6 1.9tdi 2001r klima nagle przestała działać

Witam wszystkich,

Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc. Wiem, że sam opis może być niewystarczający, ale macie doświadczenie w tych sprawach, którego ja nie posiadam. Otóż tak jak napisałem w temacie, ciąg dalszy mojego pecha, dzisiaj rano jadąc do pracy, oczywiście z włączoną klimą, coś mi na zakręcie "stuknęło" z przodu samochodu, taki dziwny dźwięk jakby z przodu z prawej strony, dźwięk słyszany też jakby od strony deski rozdzielczej, ale nie centralnie spod, tylko po prostu gdzieś pod maską. Przestraszyłem się, że może koło mi się poluzowało, wyłączyłem klimę i radio żeby mi nic nie przeszkadzało w nasłuchiwaniu, wysiadłem i sprawdziłem czy koła dokręcone, rzuciłem okiem czy nie lata mi nic pod maską i wsiadłem do samochodu w całkowitej ciszy i podczas jazdy nic dalej nie stukało. Dojechałem tak do pracy. Teraz wracałem, włączyłem radio i klimę, a tu się okazuje, że klima całą drogę dmucha ciepłym powietrzem... i już wiedziałem, że te stuknięcie było w "klimie". Dodam, że 2 lata temu kupiłem ten samochód i klima tak samo dmuchała tylko ciepłym, zajechałem do serwisu klimatyzacji i powiedzieli, że sprzęgiełko klimy nie działa i mi za 400 zł to naprawili czy tam wymienili. Czy to mogło znów zepsuć się sprzęgło klimy? A jak nie to w takim razie co tam mogło paść? Następne pytanie- czy jak podłączę pod komputer to VAG wykaże mi co tam nie pracuje? Już dawno miałem kupić kabel do komputera (koszt około 50 zł) to bym nabył i sprawdził. Mój samochód to tak jak w temacie - Audi A4 B6 1.9tdi z 2001r.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

2

Odp: Audi A4 B6 1.9tdi 2001r klima nagle przestała działać

Może tarcza zabierakowa odpadła od sprężarki. Częsta sprawa w tych samochodach, odpada tarcza i klimatyzacja przestaje nagle działać. Zajedź do serwisu klimatyzacji i uważnie od dołu silnika trzeba zobaczyć czy jest tarcza zabierakowa.

forum.klimatyzacja.pl

3

Dzięki agrobim za odpowiedź. Nie byłem jeszcze w serwisie, ale nabyłem kabelek i mam takie błędy z klimy:

vag com (eng):

-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC
   Controller: 8E0 820 043 A
   Component:   A4 Klimaautomat   0712
   Coding: 00000
   Shop #: WSC 63351
2 Faults Found:
01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)
            41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
            30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

Polski Vag:

1274    Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71
    zablokowany lub brak napięcia  -  BŁĄD SPORADYCZNY
604    Potencjometr w V71-G113
    przerwa lub zwarcie do plusa  -  BŁĄD SPORADYCZNY

4

No i klima naprawiona  big_smile . Zajechałem do oszusta, który niby wymienił sprzęgło 2 lata temu i skasował 400 zł no i tym razem śpiewka żeby zostawić mu samochód na 2 dni, bo padło sprzęgło i on tego na miejscu nie zrobi, bo gorący silnik, bo przy klientach on nie robi, bo to, bo tamto. Na szczęście widziałem filmik w internecie, na którym wymiana sprzęgła razem z tłumaczeniem zajmuje 3 minuty, więc pojechałem do innego serwisu, gdzie powiedzieli, że zrobią to na miejscu, zdjęli osłonę i chyba było to co kolega agrobim mówił. Nie wiem czy to się nazywa tarcza zabierakowa, ale taka część podobna do tej po prawej stronie na tym zdjęciu:
http://obrazki.elektroda.pl/5565228200_1366749517.jpg

się po prostu odkręciła i leżała sobie na osłonie i wystarczyło ją przykręcić. Przy okazji dobiłem klimatyzację i za wszystko zapłaciłem 120 zł. Klima działa i jestem szczęśliwy, bo mam 300 zł w kieszeni i nie dałem znowu zarobić oszustowi.

5

Mam nadzieję, że wyciągnąłes wnioski i uzyles kleju przy montazu aby sie to nie powtorzylo;)