Forum Klimatyzacja
Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy (/showthread.php?tid=11591)Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy - nickolodeon - 2019-10-07

Witam forumowiczów !

Mam pytanie dosyć ważne dla mnie pytanie.

Zajmuję się dostawami materiałów na budowy we Francji. W zeszłym tygodniu klient zapytał się czy mogę dostarczyć agregaty wody lodowej (małej mocy - 30kW) na obiekt we Francji.

Myślałem o tym, aby zakupić urządzenia z Polskiej dystrybucji, sprzedać je klientowi (spółka zarejestrowana w UE) i wysłać do Francji , a klient w ramach podpisanej umowy serwisowej z firmą francuską (którą zweryfikowałem - posiada francuskie certyfikaty f-gaz) dokonałby montażu i następnie ta firma prowadziłaby serwis tych urządzeń.

Z tego co się dowiedziałem od producenta, kupując agregat celem odsprzedaży (udokumentowane fakturą) nie muszę posiadać f-gazów, jednak nie wiem co z wysyłką za granicę - czy muszę to gdzieś zgłosić, że nastąpiła taka wysyłka (wszystko udokumentowane fakturami i listami przewozowymi) ? Czy muszę posiadać jakąś dodatkową dokumentację w tym celu ?

Z góry dziękuję za odpowiedź Smile

Pozdrawiam.


Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy - DBKlima - 2019-10-08

... masz nip unijny ?


Sprzedaż agregatu za granicę, a f-gazy - nickolodeon - 2019-10-08

Oczywiście - od wielu lat handluje na terenie UE - głównie były to materiały budowlane, basenowe, ciepłownicze i gazowe - pierwszy raz trafił mi się temat klimatyzacyjny i zastanawiam się jak to "ugryźć" Smile