Forum Klimatyzacja
Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka (/showthread.php?tid=13146)



Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - xtremesystems - 2023-07-08

Witam w 2020 zalozylem podczas remontu mieszkania 5k lg standard plus ( juz wiem że za duża). Klima jak zamykam drzwi ma schłodzic jakieś 20m2. Resztę zamykam bo by w ogóle nic nie dawało. 
Niestety dałem ciała przez zapomnienie z przeglądami z tego względu ze po montażu klima była zawinięta w folie bo remont się przedłużał (czas covid)

Odpalona tylko przy montażu chłodziła srednio no ale zacząłem użytkować dopiero  w 22 

I zaczęły się dziwne rzeczy. Mianowicie klima chłodziła przez kilka minut a potem zaczela raczej wchodzic w tyrb oszczędzania energii bo dmuchała jakby nie chłodząc za dużo i pobierając niewiele ewergii (0.3 kw a gdy idzie pełna para to 1.3)

Nie było by to dziwne gdyby uzyskała zadana temperaturę. A czy żądam 20 czy testowo 18 to ona słabo zaczyna dmuchać gdy temperatura która z czytuje 25

zawołałem ludzi którzy montowali. Oczywiście Panie tak ma być. Nie czyszczone. Jak zabrali się za czyszczenie to okazało się że czysta ale palili głupa dalej. 
Skasowali mnie na dobicia czynnika bo mało podobno chociaz oni montowali to 2 lata temu

Powiedzieli ze więcej nic nie mogą zrobić, aplikacja na telefonie nie pokazuje błędów. Oni nic nie podpinali i poszli w pi..u.

Uwierzył bym w to może ale mam w drugim mieszkaniu klimę fuji 3.5kw i ona wiele dużo chłodniejszym powietrzem i utrzymuje je do momentu gdy osiągnie  zadana temp. (całe mieszkanie 45m2 potrafi utrzymać na 20 stopniach przy umieszczeniu w przedpokoju) Gdy nastawie 18 to mam 18 a ta LG nie jest wstanie schłodzić do temp 22 stopni. Sytuacja była taka ze za oknem było chłodniej niż w domu przy włączonej klimie.  Więc zupełnie jest to bezużyteczne.
Dodatkowo działa to tak że temperatura np z 25 potrafi rosnąc mimo że klima chodzi caly czas. LG tak samo umieszczony w przedpokoju nawet lepiej niż to fuji bo jest to długi korytarz który rozchodzi się do pokojów. 
Jak ustawie na jet. To wieje chłodniejszym (ale też nie tak chłodnym jak fuji) ale  tez pobiera  0.6kw. Tylko zaraz po włączeniu wieje chłodnym i bierze 1.3kw,Ale po paru minutach przestaje zimnulym wiać i wieje chlodnym  

Co robić dalej. Chciałbym fachową diagnozę bo nie może być tak że przychodzi lepek i mówi że tak ma być jak klima finalnie ni nie daje
Jakby co Łódź i pabianice


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - Tytanowy Janusz - 2023-07-08

Przypadkiem nie mieszasz w tej opowieści odczytów temp z pokojów? Klimatyzator bedzie działał w obrębie klitki w którą został wciśnięty-długi przedpokój. Sam piszesz ze przez chwile daje chlodnym 5kW tą strefe schlodzi błyskawicznie i zjezdza z obrotów. Poczekaj az zrobi sie goraco w przedpokoju ustaw klime na minimum bieg 2 zmierz zwyklym termometrem temp bezposresnio nad jednostką i zaraz po tym bezposrednio z wylotu jak roznica jest powyzej 12 to wszystko ok.
Nie wiem ktory to juz post z ludzmi z klimatyzatorem w przedpokoju. Etyka "zakładaczy" jest zerowa skasować siano i zapomnieć...


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - xtremesystems - 2023-07-08

(2023-07-08, 07:48:11)Tytanowy Janusz napisał(a): Przypadkiem nie mieszasz w tej opowieści odczytów temp z pokojów? Klimatyzator bedzie działał w obrębie klitki w którą został wciśnięty-długi przedpokój. Sam piszesz ze przez chwile daje chlodnym 5kW tą strefe schlodzi błyskawicznie i zjezdza z obrotów. Poczekaj az zrobi sie goraco w przedpokoju ustaw klime na minimum bieg 2 zmierz zwyklym termometrem temp bezposresnio nad jednostką i zaraz po tym bezposrednio z wylotu jak roznica jest powyzej 12 to wszystko ok.
Nie wiem ktory to juz post z ludzmi z klimatyzatorem w przedpokoju. Etyka "zakładaczy" jest zerowa skasować siano i zapomnieć...
Ale czytaj ze zrozumieniem. Daje chlodnym przez chwilę,ale nie schładza nawet przedpokoju. temperatura z klimatyzatora w przedpokoju 25. Obok klimatyzatora są dwa termometry z obu stron, testowo. Oba pokazują 25 stopni wiec nie gadaj proszę głupot typu ze w przedpokoju jest zimno a w pokojach ciepło. W przedpokoju jest ciepło. Tylko w trybie jest jest wstanie zbic w przedpokoju do 22.5

Klimę fuji w drugim mieszkaniu jest w przedpokoju i schładza c i przedpokój i mieszkanie. 


Ta lg 5 kw nie może schlodzic samego przedpokoju o wymiarze 7m na 1m.


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - Tytanowy Janusz - 2023-07-08

Panowie instalatorzy bez zająkniecia zawiesili 5kW w przedpokoju 7m2?
Moje porady też mozesz(?) czytac ze zroumieniem. Klimatyzator czyta temperature z powietrza z nad jednostki. Gdy pracuje moze cyrkulacja jest taka ze tamten rejon szybko sie schładza. Dlatego zaproponowałem taki test. Sa rozne mieszkania czasami takie poronione pomysly moga polowicznie działać ale w zwiazku z tym ja nie bede pisał że to dobre rozwiązanie.


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - xtremesystems - 2023-07-08

(2023-07-08, 11:11:31)Tytanowy Janusz napisał(a): Panowie instalatorzy bez zająkniecia zawiesili 5kW w przedpokoju 7m2?
Moje porady też mozesz(?) czytac ze zroumieniem. Klimatyzator czyta temperature z powietrza z nad jednostki. Gdy pracuje moze cyrkulacja jest taka ze tamten rejon szybko sie schładza. Dlatego zaproponowałem taki test. Sa rozne mieszkania czasami takie poronione pomysly moga polowicznie działać ale w zwiazku z tym ja nie bede pisał że to dobre rozwiązanie.
Ja nie mówię że to idealne rozwiązanie. Ale takie miałem w poprzednim mieszkaniu. Z jeszcze gorszą cyrkulacja bo połowa klimatyzatora wiała w ścianę. I dawało radę. Jak nastawiłem 22 na klimie. To w przedpokoju miałem 22 a w pokojach 23-24, przy oknie 25.

Wracając do tematu 
Nad klimatyzatorem jest 25 stopni. W jakiej odległości mam mierzyć od miejsca wydmuchiwanego powietrza zeby porównać temperaturę. 
Ogólnie pierwsze co zrobiłem to sprawdziłem czy nad klima i w okolicach nie ma jakiegoś miejsca z niska temperatura zeby czujnik  nie wariował. 

Bezpośrednio na klima jest temperatura mierzona 24. Aplikacja pokazuję 25



Temp na wylocie waha się między 16 czasem nieco poniżej.

   

Na jet jest wstanie na krótki czas do 9 stopni.

Analogicznie gdy fuji 3.5 kw gdy nie osiągnęło zadanej temperatury WALIŁO 6 - 7 stopni

Problem polega na tym. Ze klima wie jaka jest temperatura ok 25 stopni i jakby uważała ze osiągnęła zadana i koniec

Takiego przedpokoju nie jest w stanie schłodzić do 18 stopni (w zasadzdzie jest w nim 25 przy nastawach na 18)
   





Dodam juz na koniec , ze poprzednia klima fuji schładzała komfortowo całe mieszkanie mimo takiego ustawienia
   


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - Tytanowy Janusz - 2023-07-08

Moze dla kogos schładza komfortowo... np jak ma male okna, dobra ozolację, okna na pn albo zadrzewione bez bezposredniej operacji słońca na taflę. Klima w przedpokoju to głupi pomysł koniec kropka. Są mieszkania co potrzebują klimy już na wiosnę jak i takie w ktorych jest nadal zbędna.

I co się dzieje dalej jak wydmuchuje te 16 jak podczas tej pracy przedstawia się odczyt poboru pradu? Jak dmucha 16 to góra do ilu spada?
Nie przesądzam bo za malo konkretów ale do weryfikacji czujnik temp i ilosc czynnika. Na jakiej podstawie instalaror "dobił" i ile... Jesli ktoś kompetentny dopełnia tzn ze stwierdził że jest ubytek, przyczyna ubytku usunięta?


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - xtremesystems - 2023-07-08

(2023-07-08, 13:02:49)Tytanowy Janusz napisał(a): Moze dla kogos schładza komfortowo... np jak ma male okna, dobra ozolację, okna na pn albo zadrzewione bez bezposredniej operacji słońca na taflę. Klima w przedpokoju to głupi pomysł koniec kropka. Są mieszkania co potrzebują klimy już na wiosnę jak i takie w ktorych jest nadal zbędna.

I co się dzieje dalej jak wydmuchuje te 16 jak podczas tej pracy przedstawia się odczyt poboru pradu? Jak dmucha 16 to góra do ilu spada?
Nie przesądzam bo za malo konkretów ale do weryfikacji czujnik temp i ilosc czynnika. Na jakiej podstawie instalaror "dobił" i ile... Jesli ktoś kompetentny dopełnia tzn ze stwierdził że jest ubytek, przyczyna ubytku usunięta?

Powiedzial ze po 3 latach moze ubyc. w co nie wierze bo fuji ma po 9 nadal chlodzi bez dobijania czynnika

Co do mieszkania to to wlansnie jest chłodniejsze niz tamto w ktorym jest fuji . to prawie nie potrzebuje klimy a tam chodzila non stop 2 miesiace.

Ile dobił nie powiedzial. Popatrzył na łączach czy nie tłuste (ze niby cieknie jak tłuste) i koniec. mial taki elektroniczny przyrząd i na jego podstawie dobił do jakieś wartosci.

Jak dmucha 16 to nie spada na gorze , nawet nieraz rosnie.  pobór prądu to 02 - 0.35kw
max co sie uruchomiło to na mocnym nawiewie 0.6kw i zbiło według czujnika an 23.5 (termometr to samo) w przedpokoju przy zadanej 18. wiec i tak kicha.

Powiedz mi kolego czy jak przyjdą fachowcy to oni powinni cos podpiąc pod elektronike żeby sprawdzic dzialanie bo to że u mnie na smartfonie nic nie pokazuje to dla mnie niewiele znaczy.

Tak wlasnie mysle że czujnik temp. Ilosc czynnika tez mi sie nasówa ale po "dobiciu" powinna przez chwile dzialac tip top nim znow by uciekł a nie dzialala.

Nie wiem czy cos takiego jest , nie jestem fachowcem, ale jak dla mnie to jakies sterowanie siłą schładzania , bo jak pisalem ona za mało prądu  ciagnie i wtedy idzie to letnie powietrze. tak jakby myslala ze osiagnela zadana temp a tak nie jest co nawet pokazuje czujnik wewnetrzny

Ona ma w ogole problem schlodzic do temp zewnetrznej. na dworzu 20 ona w przedpokoju ma ustawione 18 a realnie jest 23.
Dla mnie po prostu za cieple powietrze leci . wiem bo polazlem popatrzyc jak fuji chlodzi i leci duzo chlodniejsze.

Co zaobserwowalem jednostka zewnetrzna fuji mimo ze jest bardziej na slonciu dmucha cieplym powietrzem , a w tym LG wiekszosc jednostki jest w cieniu i leci z niej powietrze o temperaturze mniej wiecej jak jest na dworzu. chyba ze na chwile wejdzie na wiekszy pobor pradu to wtedy z jednostki zewnetrznej idzie troche cieplejsze powietrze.
Dla mnie to dziala jakby na poł gwizdka, a przeciez powinna dawac wieksza wymiane ciepla niz 3.5kw fuji. A mieli ciepłe powietrze i nic z tego nie wynika

Podsumowując . Wydaje mi sie że taka duża klima powinna przedpokój ( nie mowie o pokojach) czyli oko 7m2 schłodzic w kilkanascie minut a mieli 3 godzine i ma 23.5 stopnia.



EDIT.po ostatniej godzinie na mocnym nawiewie dalem na sredni i temp z 23.5 wrocila na 24. temperatura wydmuchiwanego powietrzea 11 stopni , moc 0.6kw. wiecej juz nie poda. nie moze schlodzic przedpokoju . otwarte sa tylko pokoje majace w sumie z 25 metrow i wspomniane 7 metrow korytarza


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - Tytanowy Janusz - 2023-07-08

Jak sie instalator postara to nic nie powinno ubywać, inna sprawa gdy urządzenie rozszczelni się np na wymiennikach.
To Ty nawet nie wiesz czy klima kiedykolwiek działała prawidłowo?
Dzwoń do instalatora powiedz ze klimatyzator nie jest w stanie schlodzić przedpokoju. Na gorze po 3h pracy na nastawie 18 ciagle jest 24st.zmierzone wlasnym termometrem.
Czynnik i czujniki temp do sprawdzenia, a moze coś jeszcze. Przyzwoity instalator powinien działać
Na szczęscie moje LG nie miały do tej pory zadnych problemow, nie montowałem plusów. Starsze jednostki mialy problemy ze szczelnoscia jedn zew. aktualne wymienniki złocą mozliwe ze chca skuteczniej cbronić elementy


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - xtremesystems - 2023-07-09

(2023-07-08, 20:21:19)Tytanowy Janusz napisał(a): Jak sie instalator postara to nic nie powinno ubywać, inna sprawa gdy urządzenie rozszczelni się  np na wymiennikach.
To Ty nawet nie wiesz czy klima kiedykolwiek działała prawidłowo?
Dzwoń do instalatora powiedz ze klimatyzator nie jest w stanie schlodzić przedpokoju. Na gorze po 3h pracy na nastawie 18 ciagle jest 24st.zmierzone wlasnym termometrem.
Czynnik i czujniki temp do sprawdzenia, a moze coś jeszcze. Przyzwoity instalator powinien działać
Na szczęscie moje LG nie miały do tej pory zadnych problemow, nie montowałem plusów. Starsze jednostki mialy problemy ze szczelnoscia jedn zew. aktualne wymienniki złocą mozliwe ze chca skuteczniej cbronić elementy
Wlaczyli chlodziła. pochodzila poł godziny ale ze bys styczen to zaden test. jak zaczalem odpalac juz normalnie to chlodzila slabiej niz fuji ale myslalem ze moze jej taka uroda bo to jednak LG


RE: Klimatyzacja LG pc18 sq - Dźwinę działanie, usterka - Amfan - 2023-07-11

Chłodzenie na 16 ,wentylator na maksa, żaluzje w dół i termometr na klimatyzator na górę. Termometr najlepiej z rejestracją odczytu. Zainstaluj sobie ThinQ i połącz się z klimą przez.telwfon . Aplikacja pokazuje indoor temp. Porównaj te temperatury.