Forum Klimatyzacja
Rozliczania kosztów w działalności. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Rozliczania kosztów w działalności. (/showthread.php?tid=8629)



Rozliczania kosztów w działalności. - kamil.szymczak - 2017-12-01

Witam,
Powoli kompletuje narzędzia aby w końcu ruszyć w 2018 roku, w tym roku się nie udało. Działalność założona, obecnie zawieszona. Mam pytanie na które ciężko znaleźć mi odpowiedź. Wiadomo sporo narzędzi do f-gazów, elektronarzędzia jak i zwykłe chłodnicze. Chcę już je powoli kompletować a dopiero później wrzucić je w koszty, wtedy kiedy działalność


Rozliczania kosztów w działalności. - MarioO - 2017-12-01

kamil.szymczak napisał(a):Powoli kompletuje narzędzia aby w końcu ruszyć w 2018 roku, w tym roku się nie udało. Działalność założona, obecnie zawieszona
Jesteś na małym ZUSie a zegar tyka..


Rozliczania kosztów w działalności. - Whisky - 2017-12-01

Mały ZUS to nic innego jak brak kasy przy L4 :p


Rozliczania kosztów w działalności. - kamil.szymczak - 2017-12-01

Pracuję na umowę o prace więc obowiązuje mnie tylko składka zdrowotna.
Macie jakieś rozwiązania?


Rozliczania kosztów w działalności. - MarioO - 2017-12-03

....a to po wyjściu z pracy o 16:00 chcesz jechać ma montaż?


Rozliczania kosztów w działalności. - kamil.szymczak - 2017-12-03

Panowie prosiłem o odpowiedz na pytanie w temacie, nie rozważania na temat godzenia pracy na etacie z firma czy ze czas tyka na małym ZUSie. Z całym szacunkiem oczywiście.


Rozliczania kosztów w działalności. - Whisky - 2017-12-03

Ale gdzie tu jest pytanie?


Rozliczania kosztów w działalności. - kamil.szymczak - 2017-12-04

Jak rozliczyć zakup narzedzi niezbędnych so funkcjonowani firmy ale rozliczając je w marcu/kwietniu o ile jest taka możliwość.


Rozliczania kosztów w działalności. - Bolas - 2017-12-04

Jak masz zawieszoną działalność gospodarczą to nie śmiesz kupować na tą firmę nic i w sumie bym nie radził jak skarbówka to wykryje nie dość że zapłacisz karę to pewnie każą ci dopłacić jeszcze ZUS z okresu kiedy firma miała zawieszenie Smile


Rozliczania kosztów w działalności. - MarioO - 2017-12-04

kamil.szymczak napisał(a):Jak rozliczyć zakup narzedzi niezbędnych so funkcjonowani firmy ale rozliczając je w marcu/kwietniu o ile jest taka możliwość.
Prowadząc działalność będziesz musiał współpracować z księgową.Więc może zacznij od księgowej.Zaproponuj współprace od marca/kwietnia a przy okazji zadaj pytanie.


Rozliczania kosztów w działalności. - Bolas - 2017-12-04

W świetle nowych przepisów podatkowych od 2018roku lepiej zatrudnić księgową na etat lub korzystać z biura rachunkowego no chyba że można poświęcić jeden dzień w tygodniu na nieproduktywne rozliczenia z fiskusem choć do tego jeszcze potrzeba osoby która cały ten galimatias z US obejmie i zrozumie.


Rozliczania kosztów w działalności. - Whisky - 2017-12-04

Ja nie wiem czy ty w ogóle masz prawo księgować coś na zawieszoną firmę. Logiczne jest to że nie pracujesz a więc nie przysługuje Ci rozliczanie towaru zakupionego w tych dniach. Pytaj księgową bo może jest inaczej ale jak dla mnie to nawet nie baw się w to bo teraz to US kontrolują wszystko. Fakturę można niby zaksięgować w innym miesiącu i chyba było to do 3 miesięcy ale głowy sobie nie dam uciąć. Ja w ostatnim dniu liczę wszystkie zakupy, wydatki, sprzedaż i opłaty wtedy mniej więcej widzę czy na szybko coś kupić ale nadal korzystam z usług księgowej bo nie wyobrażam sobie dodatkowo jeszcze prowadzić JPK.


Rozliczania kosztów w działalności. - kamil.szymczak - 2017-12-04

JA nie chce tego towaru rozliczać, jedynie go kupić. Czyli kupując wszystko pod F-Gazy muszę specjalnie odwiesić działalność, przecież zakupy pod F-Gazy to czynności niezbędne do zachowania źródła dochodów. Jedynie kupić, nigdzie nie odliczać, to bez sensu abym przez 4 miesiące płacił ZUS i nie pracował a jedynie kompletował niezbędne narzędzia do pracy, przecież ja chcę kupić tylko narzędzia do F-Gazów, potem w styczniu/lutym odbyć szkolenie, kupić certyfikat firmowy...


Rozliczania kosztów w działalności. - MarioO - 2017-12-04

kamil.szymczak napisał(a):Jak rozliczyć zakup narzedzi niezbędnych so funkcjonowani firmy ale rozliczając je w marcu/kwietniu o ile jest taka możliwość.

Ale jeśli się rozmyśliłeś to porozmawiaj z hurtownikiem czy sprzeda na paragon I może da 5% rabatu.Tylko czy jest sens? Pod koniec lutego kompletujesz sprzęt i w marcu go kupujesz.Trochę pieniędzy to kosztuje a vat można odliczyć jak będą zlecenia


Rozliczania kosztów w działalności. - kamil.szymczak - 2017-12-04

Dzwoniłem do księgowej "rodzinnej" powiedziała, że nie ma problemu jeśli to bezpośrednio wpłynie na moje późniejsze dochody i udokumentuje to. Powiedziała, że mogą mnie wezwać na wyjaśnienia ale to jest ostateczność, jesli te rzeczy, które kupię są związane z firmą, które później będą używane to jest to forma zabezpieczenia dochodu. Sam poszperałem w necie i są podzielone zdania ale podobno można, czytałem kilka artykułów na portalach o podatkach i innych i zazwyczaj odpowiedź brzmi tak poparta jest różnymi paragrafami...
No nic, złoże zamówienie zobaczymy co będzie, czas pokaże.


Rozliczania kosztów w działalności. - MarioO - 2017-12-04

Bez sensu.Po księgowej potrzebna ci będzie stacjonarna hurtownia chłodnicza.Przejedz się tam w lutym.Porozmawiaj z nimi.powiedz że od marca startujesz i będziesz z nimi współpracował a na początek potrzebujesz narzędzia pod f-gaz i już masz parę złotych w kieszeni bo do swojego klienta rabat jest większy.Skompletują co potrzeba i wraz z dniem rozpoczęcia działalności kupujesz już uszykowane.Powiedzmy że przykładowo zestaw kosztuje 12300 z vat który możesz odliczyć jeśli będą dochody.Nom chyba że masz za dużo pieniędzy to po co w ogóle zakładać biznes? Ponoć dziś jest czas dla ludzi którzy potrafią liczyć grosze a Ty szastasz stówami.. Życzę Tobie jak najlepiej ale z tego co widzę zaczynasz wszystko od dupy strony


Rozliczania kosztów w działalności. - margaretka - 2022-03-21

A czy przykładowo zastanawialiście się nad tym, jak można byłoby zniwelować koszty? Ja przykładowo znalazłam ostatnio na stronie <reklama, pozdrawiam,Admin> super ofertę na warszawa biuro wirtualne i myślę, że postawię na tą opcję, a z tradycyjnego lokum zrezygnuję. Bo i tak nie było mi potrzebne, także płaciłam bez sensu, bo w sumie tylko za adres.