Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
CHŁODNICTWO
WENTYLACJA
POMPY CIEPŁA
TOSHIBA HVAC
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

Procedury prowadzenia działalności.

2 Odpowiedzi, 7798 Wyświetleń

snoze

  2017-06-17, 13:33:42
Nowy użytkownik
#1
Witam, czy któryś z szanownych kolegów ma procedury prowadzenia działalności i chciałby się nimi podzielić. Mam mieć kontrolę z UDT i na szybko potrzebuje.
Proszę nie wymyślać. Proszę o odpowiedź tylko tych, którzy na prawdę chcą pomóc i podzielić się opracowaniem. Za pomoc z góry dziękuje.
  • Odpowiedz

obser

  2017-06-17, 13:56:03
Top użytkownik
#2
PROCEDURY POSTĘPOWANIA Z SUBSTANCJAMI KONTROLOWANYMI
I Z F-GAZAMI ORAZ Z PRODUKTAMI ,URZĄDZENIAMI I INSTALACJAMI ZAWIERAJĄCYMI TE SUBSTANCJE W FIRMIE XYZ W PCIMIU GÓRNYM
1. Przyjęcie czynników chłodniczych dokonuje osoba posiadająca odpowiedni certyfikat dla personelu.
2. Przyjęcie czynnika jest odnotowane na podstawie dokumentu dostawy w systemie INFORM w magazynie z czynnikiem chłodniczym .
3. Wydanie czynników chłodniczych dokonuje osoba posiadająca odpowiedni certyfikat dla personelu tylko i wyłącznie do celów serwisowych co zostaje odnotowane w dokumencie magazynowym ( RW).
4. Serwisant przyjmujący czynnik chłodniczy posiada odpowiedni certyfikat dla personelu.
5. Użyty czynnik do czynności serwisowych musi być zważony przez serwisanta , zostać odnotowany w karcie urządzenia u Operatora i karcie serwisowej naprawy.
6. Na podstawie kart zostanie rozliczony koszt naprawy i stan czynnika w magazynie .
7. Serwisant przed przystąpieniem do czynności serwisowych ma obowiązek zażądać od Operatora Karty Urządzenia w celu ustalenia czy urządzenie jest zarejestrowane. W przypadku odmowy fakt taki należy dopisać do karty serwisowej.
8. Przed przystąpieniem do czynności serwisowych należy się zapoznać z dokumentacją techniczną urządzeń i schematem instalacji chłodniczej.
9. Odzyskany zanieczyszczony czynnik chłodniczy należy zmagazynować w odpowiednich butlach oznakować go i oddać do wyspecjalizowanej jednostki w celu utylizacji.
10. Wszelkie elementy instalacji zanieczyszczone czynnikiem chłodniczym lub olejem należy zabezpieczyć , oznakować i oddać do wyspecjalizowanej jednostki w celu ich utylizacji.
11. Serwisant wykonujący prace przy urządzeniach posiadających substancje kontrolowane lub F-gazy musi posiadać odpowiedni certyfikat dla personelu.
12. Ekipa serwisowa posiada odpowiednie wyposażenie techniczne:
- urządzenie do wykrywania nieszczelności
- stacja do odzysku czynnika chłodniczego
- węże ciśnieniowe z zaworami odcinającymi
- pompa próżniowa
- zestaw manometrów
- butle dwu zaworowe na odzyskany czynnik chłodniczy
- wagę
- zestaw do lutowania twardego
- zestaw do prób szczelności w tym butla z azotem i reduktorem ciśnienia
- przyrząd do pomiaru temperatury
- elektroniczne przyrządy pomiaru natężenia i napięcia
- ochrona oczu i środki ochrony BHP
  • Odpowiedz

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa