Logowanie Rejestracja
  • Start
  • Szukaj
  • Użytkownicy
  • Kalendarz
  • Pomoc
  • Nowe posty
Menu
Start Szukaj Użytkownicy Kalendarz Pomoc Nowe posty
PROFESJONALIŚCI POLECAJĄ
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
POMPY CIEPŁA
REKUPERATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY
KLIMATYZATORY

agregat VRF 33,6kW z 2 jednostkami wewnętrznymi

3 Odpowiedzi, 5727 Wyświetleń

Rapero700

  2017-09-07, 16:55:16
Użytkownik
#1
Mam agregat VRF 33,6kW do którego podłączone będą dwie jednostki wewnętrzne ścienne o mocach 3,6kW. Jest to oczywiście pierwszy etap budowy układu VRF z 10 jednostkami wewnętrznymi. Problem w tym, że Zamawiający chce uruchomić ten agregat w pierwszym etapie, a agregatu nie da się uruchomić musi być moc jednostek wewnętrznych minimum 50% mocy agregatu. Zamawiający upiera się mimo to chce uruchomienia agregatu z dwoma jednostkami. Co ma ktoś pomysł jak ten niecodzienny problem rozwiązać oprócz dodania do układu większej liczby jednostek wewnętrznych?
  • Odpowiedz

obser

  2017-09-07, 17:10:01
Top użytkownik
#2
No to sporo zainwestowałeś znowu. Wg mnie nie ruszy. Rappero w tej bessie tegorocznej i tylu robotach jesteś chyba niekwestionowanym leaderem w branży. Może się skrzykniemy i do jakiejś "Gazeli Biznesu" Kolegę zgłosimy, bo w tak trudnym roku doskonale sobie radzi. Jak to robi na pewno nie zdradzi, ale szacun. I ten rozrzut prac, musisz mieć nietęgą głowę.
  • Odpowiedz

Rapero700

  2017-09-07, 17:50:00
Użytkownik
#3
To , że nie ruszy to każdy wie, przewymiarowanie agregatu wynosi 50% - 160% sumy mocy jednostek wewnętrznych. Nieuniknione jest zwiększenie liczby jednostek tak aby wynosiła 50% mocy agregatu.
  • Odpowiedz

  • Pokaż wersję do druku


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Serwis ma na celu zgromadzenie w jednym miejscu firm oraz organizacji z branży HVACR, działających na rynku zarówno polskim jak i poza granicami kraju. Naszą siłą są wyłącznie tematy związane z branżą HVACR oraz unikalna społeczność użytkowników.
NEWSLETTER
Informacje O nas Kontakt Regulamin Reklama Polityka prywatności
Kategorie Artykuły Aktualności Produkty
Działy Klimatyzacja Wentylacja Chłodnictwo Auto - klimatyzacja
Nasze Portale ogrzewnictwo.pl pasywny-budynek.pl
Copyright © 2005-2023 termoclima Sp. z o.o Wszystkie prawa zastrzeżone.
Tryb normalny
Tryb drzewa